İzleme Hizmeti Ne Sağlar ?

Alanında yetkin mühendis ve tekniker kadromuz ile güneş enerjisi santrallerinize, profesyonel olarak an ve an uzaktan izleme hizmeti sunmaktayız. Gerilim ve akım değerlerinin yanı sıra tüm sıcaklık, ışınım, rüzgâr gibi çevresel faktörler bir önceki güne, haftaya, aya veya yıla göre karşılaştırılmaları yapılıp, değişimlerin ise kayıt altına alınması sağlanmaktadır. Günlük olarak yapılan bu veri analizleri sayesinde arıza oluşmadığı durumlarda bile santralinizin enerji verimliliğini yükseltmek ve maksimum güçte çalışması için çalışmaktayız. Şirketimiz tarafından sağlanan tüm bu uzaktan izleme yöntemleri sayesinde bu hizmeti almayan santrallere göre %2 ile %5 verim artışı sağlıyoruz.

Santrallerinizde oluşabilecek arıza durumlarında ise, küresel olarak izleme konusunda kendini kanıtlamış yazılımımız sayesinde ekranlarımıza anlık bildirimler düşmektedir. Arıza bildirimlerine hızlı müdahale etmek amacıyla, merkez izleme ofisimizde bulunan mühendislerimizin değerlendirmeleri sonucunda, santralinizin bağlı bulunduğu ildeki şubemiz bilgilendirilmektedir. Şubelerimizde görev alan SMM yetkisine sahip elektrik mühendislerimiz ve teknik ekibimiz santrale en hızlı şekilde müdahale etmektedir.

Gelişmiş İzleme-Analiz Merkezi


  • İzleme-Analiz Merkezlerimizde dünya genelinde kullanılan uzaktan izleme programı ve kendi mühendislerimizin geliştirdiği yazılımla tüm santralleri tek bir noktadan anlık olarak izlemekteyiz.
  • Anlık olarak izleme yaptığımız santrallerimizde oluşabilecek olumsuz bir durumda işletme-bakım şubelerimiz ile irtibata geçip sorunu hızlıca çözmekteyiz.
  • Santrallerimizin maksimum verime ulaşmasını sağlamak amacıyla teknik ve analiz ekiplerimiz ile panel,inverter vb. teçhizatlarda gerekli karşılaştırma, test ve incelemeleri yapmaktayız.

Gelişmiş İzleme-Analiz Merkezinde Verilen Hizmetler

  • Santrallerimizin Anlık İzlenmesi ve İşletme Bakım Merkezlerimiz ile İrtibat Kurulması,
  • Santrallerimizin Verimini Arttırmaya Yönelik Analizlerin Yapılması ve Uygulanması,
  • Santrallerimize Ait Yazılım Geliştirmeleri.

Teklif Al